Не сплатили податку на доходи нерезидента або авансового внеску з дивідендів: на які штрафи очікувати

6 вересня 2017 83

Якщо резидент або його постійне представництво виплачують нерезидентові дохід із джерелом його походження з України, вони мають утримати податок із таких доходів за ставкою 15% їх суми та за їх рахунок. Податок сплачують до бюджету під час виплати доходу нерезидентові (пп. 141.4.2 Податкового кодексу України; ПК).

Емітент корпоративних прав, який вирішив виплатити дивіденди своїм власникам, нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток до/або одночасно з виплатою дивідендів (пп. 57-1.1.2 ПК).

Якщо платник до/під час виплати доходу або дивідендів нерезидентові не утримав та не сплатив податку з таких доходів або авансового внеску з податку на прибуток, до такого платника застосують штрафні санкції, передбачені статтею 127 ПК.

Якщо платник самостійно виправляє помилки, яких припустився за нарахування/ненарахування податку на доходи нерезидента або авансового внеску з податку на прибуток у разі виплати дивідендів у податкових деклараціях з податку на прибуток підприємств за попередні звітні періоди, до нього застосовують штрафні санкції, передбачені статтею 50 ПК.

Тож якщо платник самостійно виправляє помилки у раніше поданій ним декларації, тобто подає уточнюючу декларацію чи робить таке виправлення у поточній декларації, сплачує суми самостійно нарахованого заниження податкового зобов’язання/недоплати та штрафні санкції на суму такого заниженого зобов’язання/недоплати, то штрафних санкцій, передбачених статтею 127 ПК, до нього не застосовують.

Лист ДФС від 31.08.2017 № 1772/6/99-99-15-02-02-15/ІПКПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Отримуйте найсвіжіші новини!
Ранкові листи про зміни в бухобліку та оподаткуванні