Переоцінка матеріальних активів: чи визнавати різниці

5 вересня 2017 11

Об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств є фінрезультат до оподаткування, обчислений за правилами бухобліку з урахуванням різниць, які виникають відповідно до положень Податкового кодексу України (ПК).

Фінрезультат до оподаткування збільшують на суму уцінки і втрат від зменшення корисності основних засобів або нематеріальних активів, включених до витрат звітного періоду відповідно до національних положень (стандартів) бухобліку або міжнародних стандартів фінансової звітності (п. 138.1 ПК). Фінрезультат до оподаткування зменшують на суму вигід від відновлення корисності основних засобів або нематеріальних активів у межах попередньо віднесених до витрат втрат від зменшення корисності основних засобів або нематеріальних активів (п. 138.2 ПК).

Різниці щодо операцій з продажу або іншого відчуження цінних паперів визначають відповідно до пункту 141.2 ПК. Зокрема, фінрезультат до оподаткування збільшують на суму від’ємного загального результату переоцінки цінних паперів, відображеного у складі фінрезультату до оподаткування звітного періоду за даними бухобліку.

Тобто якщо матеріальні активи не є основними засобами або цінними паперами, операції з їх переоцінки відображають у складі фінрезультату до оподаткування за правилами бухобліку. При цьому різниці від переоцінки таких матеріальних активів не виникають.

Лист ДФС від 29.08.2017 № 1748/6/99-99-15-02-02-15/ІПКПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль