Який розмір штрафу за неподання до ДФС повідомлення про прийняття на роботу?

4 вересня 2017 31

Роботодавець зобов’язаний подати до органів ДФС повідомлення про прийняття працівника на роботу, адже це є однією з обов’язкових умов оформлення на роботу. Тому відповідальність за неподання повідомлення така сама, як за порушення законодавства про працю.

Уявімо, що роботодавець має наказ про прийняття працівника на роботу, працівник проінформований про права, обов’язки, умови праці, ознайомлений з правилами внутрішнього трудового розпорядку, йому нараховується, виплачується заробітна плата, сплачуються внески. Тобто роботодавець лише не виконав обов’язку з повідомлення територіального органу ДФС про прийняття працівника на роботу. У такому випадку вноситься припис.

Якщо підприємство не виконало вимоги припису, його керівник понесе адміністративну відповідальність. Будуть складані: протокол про адмінправопорушення за частиною 1 чи 2 статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), який направляють на розгляд до суду; протокол за ст. 188-6 КУпАП, який розглядає безпосередньо інспектор. Зазвичай суд виносить штраф 510-1700 грн, інспектор — 850-1360 грн.

У разі невиконання вимог припису за неподання повідомлення до ДФС застосовують санкції, як за інші порушення законодавства про працю (абз. 8 ч. 2 ст. 265 Кодексу законів про працю України; КЗпП). Так, суб’єкта господарювання можуть притягнути до відповідальності у вигляді фінансових санкцій (штрафу) у розмірі 1 мінімальної зарплати – 3200 грн (з 1 січня 2017 року).

Натомість штраф у 30-кратному розмірі мінімальної зарплати, установленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого вчинено порушення, застосовується лише за такі порушення (абз. 2 ч. 2 ст. 265 КЗпП):

  • фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту);
  • оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві;
  •  виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати ЄСВ та податків.

Управління Держпраці у Черкаській областіПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль