Головбух

Як оподатковувати виплату нерезиденту процентів за зовнішніми запозиченнями

  • 30 серпня 2017
  • 12

Від оподаткування звільнено доходи, які сплачені або сплачують на користь нерезидента або уповноваженої ним особи у вигляді процентів за позикою або фінансовим кредитом, що були надані резидентам до 31.12.2016 р

Із 01.01.2017 доходи нерезидентів у вигляді процентів за позиками або фінансовими кредитами, наданими резидентам, оподатковують за ставкою у розмірі 5% у джерела виплати таких доходів та за рахунок таких доходів (пп. 141.4.11 Податкового кодексу України; ПК). При цьому потрібно одночасно дотримуватися таких умов:

  • кошти, які нерезидент надав за позикою або фінансовим кредитом, він залучив шляхом розміщення іноземних боргових цінних паперів на іноземній фондовій біржі, що входить до переліку, затвердженого КМУ;
  • кошти, які нерезидент надав за позикою або фінансовим кредитом, він залучив із метою надати (прямо або опосередковано) резидентові позику або фінансовий кредит;
  • нерезидент, якому виплачують проценти, та/або уповноважена ним особа (якщо проценти виплачують через таку особу) не є резидентами юрисдикцій, які на дату розміщення нерезидентом іноземних боргових цінних паперів включені до переліку держав (територій), затвердженого КМУ відповідно до пп. 39.2.1.2 ПК.

Від оподаткування звільнено доходи, які сплачені або сплачують на користь нерезидента або уповноваженої ним особи у вигляді процентів за позикою або фінансовим кредитом, що були надані резидентам до 31.12.2016 року, якщо ці позичені кошти залучили шляхом розміщення іноземних боргових цінних паперів на іноземній фондовій біржі.

Отже, у листі ДФС резюмує перелік держав відповідно до підпункту 39.2.1.2 ПК, затверджений розпорядженням КМУ від 25.12.2013 № 1042-р, тоді як стаття 39 ПК набрала чинності з 01.09.2013.

Тож якщо нерезидент розмістив іноземні боргові цінні папери на іноземній фондовій біржі до затвердження цього переліку, процентні доходи, що їх виплачують за такими залученими коштами, не звільняють від оподаткування. Їх оподатковують на загальних підставах за підпунктом 141.4.2 ПК, якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами щодо уникнення подвійного оподаткування.

Лист ДФС від 21.08.2017 № 1689/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл