text
Головбух

Зупинення реєстрації податкової накладної не спростовує дати виникнення першої події

  • 22 серпня 2017
  • 300

Якщо платник не зареєструє податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН), покупець не матиме права включити ПДВ до податкового кредиту, а продавцеві усе одно доведеться включити ПДВ такої податкової накладної до податкових зобов’язань за відповідний звітний період.

Факт зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН не спростовує здійснення платником операцій і відповідно дати виникнення саме першої події (постачання товарів/послуг або отримання коштів), що підтверджується первинними документами.

Перебіг строків реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН переривається на період їх зупинення, а штрафних санкцій, передбачених пунктом 120-1.1 Податкового кодексу України, не застосовують до дня настання однієї з подій:

  • ДФС прийняла рішення про реєстрацію;
  • набрало законної сили рішення суду про реєстрацію.

Разом із тим платник повинен забезпечити потрібну суму реєстраційного ліміту в СЕА на момент прийняття будь-якого рішення (комісії ДФС, за результатами апеляційного або судового розгляду) про їх реєстрацію для упередження порушення строків такої реєстрації.

Лист ГУ ДФС у Дніпропетровські області від 16.08.2017 № 1616/ІПК/04-36-12-01-16

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах