Зупинення реєстрації податкової накладної не спростовує дати виникнення першої події

22 серпня 2017 281

Якщо платник не зареєструє податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН), покупець не матиме права включити ПДВ до податкового кредиту, а продавцеві усе одно доведеться включити ПДВ такої податкової накладної до податкових зобов’язань за відповідний звітний період.

Факт зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН не спростовує здійснення платником операцій і відповідно дати виникнення саме першої події (постачання товарів/послуг або отримання коштів), що підтверджується первинними документами.

Перебіг строків реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН переривається на період їх зупинення, а штрафних санкцій, передбачених пунктом 120-1.1 Податкового кодексу України, не застосовують до дня настання однієї з подій:

  • ДФС прийняла рішення про реєстрацію;
  • набрало законної сили рішення суду про реєстрацію.

Разом із тим платник повинен забезпечити потрібну суму реєстраційного ліміту в СЕА на момент прийняття будь-якого рішення (комісії ДФС, за результатами апеляційного або судового розгляду) про їх реєстрацію для упередження порушення строків такої реєстрації.

Лист ГУ ДФС у Дніпропетровські області від 16.08.2017 № 1616/ІПК/04-36-12-01-16Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль