Як заповнити книгу обліку доходів та витрат особам, які ведуть незалежну професійну діяльність

22 серпня 2017 175

Особи, які провадять незалежну професійну діяльність, мають вести Книгу обліку доходів і витрат (далі — Книга).

Записи у Книзі роблять за підсумком робочого дня, впродовж якого отримали дохід, на підставі первинних документів, що підтверджують витрати. Щодня відображають суму фактично отриманого доходу із підсумком за місяць, квартал, рік. Доходи від проведення діяльності, в т. ч. кошти, що надійшли на поточний рахунок, до каси платника податків, та/або отриману готівку, суму заборгованості, за якою минув строк позовної давності, вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг) зазначають у графі 2 Книги.

У графі 5 записують реквізити документа, який підтверджує понесені витрати, пов’язані із діяльністю. Підтвердними  документами можуть бути, зокрема, товарно-транспортна та/або податкова накладна, платіжне доручення, фіскальний чек, акт закупівлі (виконаних робіт, наданих послуг) та інші розрахункові документи.

У графі 6 відображають суму витрат, які документально підтверджені й безпосередньо пов’язані з отриманням доходу за підсумками дня. У графі 7 — суму витрат на оплату праці та нарахування на оплату праці найманих осіб, понесені у звітному місяці.

У графі 8 зазначають суму фактично понесених інших витрат, безпосередньо пов’язаних з одержанням доходу, які не зазначені у графах 6 та 7.

Суму чистого оподатковуваного доходу обчислюють як різницю між сумою доходу від провадження діяльності за звітний період (графа 4) і сумою понесених витрат (графи 6, 7, 8) і зазначають у графі 9.

До доходу приватного виконавця включають суму авансових внесків стягувачів і відображають у графі 2 Книги.

Суму коштів, фактично використаних для забезпечення виконавчого провадження, можна включити до витрат такого приватного виконавця (не більше за суму авансових внесків стягувачів), за умови їх документального підтвердження, і відобразити у графі 8 Книги.

Лист ДФС від 16.08.2017 № 1632/А/99-99-13-01-02-14/ІПКПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль