Списання боргу за ЖК-послугами: що з ПДВ

19 серпня 2017 89

Платники ПДВ, які постачають житлово-комунальні послуги фізичним особам, бюджетним установам — не платникам ПДВ, визнають податкові зобов’язання з ПДВ за такими операціями на дату зарахування/отримання коштів на банківський рахунок/у касу або дату отримання інших видів компенсацій (п. 187.10 Податкового кодексу України; ПК).

Дебіторську заборгованість, що виникла у платників податку, в т. ч. які застосовують касовий метод за операціями з постачання товарів/послуг (п. 187.10 ПК), списують після закінчення строку позовної давності за такою заборгованістю.

Безнадійну дебіторську заборгованість виключають із активів і одночасно зменшують величину резерву сумнівних боргів. У разі недостатності суми нарахованого резерву сумнівних боргів безнадійну дебіторську заборгованість списують з активів на інші операційні витрати. Суму відшкодування раніше списаної безнадійної дебіторської заборгованості включають до складу інших операційних доходів П(С)БО 10 «Дебіторська заборгованість».

Поточну дебіторську заборгованість, щодо якої не створюють резерву сумнівних боргів у разі визнання її безнадійною, списують з балансу з відображенням у складі інших операційних витрат.

Тому якщо у бухобліку платника податку списано дебіторську заборгованість за поставленими та не оплаченими товарами/послугами, на дату списання такої заборгованості у платника податків виникають податкові зобов’язання з ПДВ.

Лист ДФС від 28.07.2017 № 1426/6/99-99-15-03-02-15/ІПКПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль