Коли фіскали можуть позиватися про стягнення податкового боргу з фізособи

17 серпня 2017 29

Податковий кодекс України (ПК) встановлює окремий порядок стягнення податкового боргу платників податків — фізичних осіб порівняно з порядком погашення податкового боргу юридичними особами (п. 87.11 ПК). Не передбачено особливостей щодо надіслання платникові податку — фізичній особі податкової вимоги як умови виникнення права примусово стягнути податковий борг (п. 95.2 ПК).

Разом із тим ПК не встановлює особливостей щодо моменту, з якого податковий орган має право стягнути податковий борг із фізичної особи.

З огляду на викладене норми статей 95-99 ПК можна застосовувати до процедури стягнення податкового боргу з фізичних осіб лише в частині, що не суперечить вимогам пункту 87.11 ПК.

Тобто фізичним особам податкову вимогу надсилають у такому самому порядку і з тих самих підстав, що і платникам податків — юридичним особам. Це випливає зі змісту статті 59 ПК, яка передбачає уніфіковані правила надіслання податкових вимог усім платникам податків.

Згідно з пунктом 95.2 ПК стягують кошти і продають майно платника податків не раніше ніж за 60 календарних днів із моменту надіслання такому платникові податкової вимоги.

Отже, право звернутися з позовом про стягнення податкового боргу з фізичної особи — платника податків виникає за 60 календарних днів із моменту надіслання такому платникові податкової вимоги.

Ухвала ВАСУ від 05.07.2017 №  К/800/24410/16Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль