ФОП — неплатник ПДВ отримав послуги від нерезидента: чи сплачувати ПДВ

17 серпня 2017 208

Суб’єкти господарювання, у т. ч. підприємці (як платники, так і неплатники ПДВ), відповідальні за сплату ПДВ з отриманих послуг від нерезидентів.

Отримувач послуг від нерезидента, місцем постачання яких є митна територія України, нараховує ПДВ за ставкою 20% на базу оподаткування.

Отримувач послуг — платник ПДВ включає нарахований ПДВ до податкових зобов’язань декларації за відповідний звітний період.

Отримувача послуг — неплатник ПДВ подає до ДФС розрахунок податкових зобов’язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник податку на додану вартість, які постачають нерезиденти (у т. ч. їх постійні представництва, не зареєстровані платники податків) на митній території України. Такий отримувач подає форму, затверджену наказом МФУ від 28.01.2016 № 21.

Тому підприємець, у т. ч. єдиноподатник — неплатник ПДВ, у разі отримання послуг від нерезидента, місцем постачання яких є митна територія України, мусить як податковий агент нерезидента сплатити ПДВ незалежно від суми здійснених операцій.

Лист ДФС від 14.08.2017 № 1587/С/99-99-13-01-02-14/ІПКПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль