Що роботи, якщо покупець за помилковою накладною не реєструє розрахунок коригування

16 серпня 2017 195

Якщо після постачання товарів/послуг товар повертають особі, яка його надала, або постачальник повертає суму попередньої оплати за товари/послуги, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача коригують на підставі зареєстрованого в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної.

Розрахунок коригування реєструє в ЄРПН покупець товарів/послуг, якщо зменшується сума компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику. Для цього постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу.

Постачальник зменшує суму податкових зобов’язань лише після реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної.

Тож якщо платник податку помилково визначив податкові зобов’язання у податковій звітності з ПДВ та зареєстрував в ЄРПН податкову накладну, такі податкові зобов’язання можна відкоригувати після реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування до такої податкової накладної. Зареєструвати розрахунок коригування в ЄРПН мусить особа, на яку складено податкову накладну.

Якщо покупець порушує граничні терміни реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування, продавець товарів/послуг може поскаржитись на такого покупця. Таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів, що настають за граничним терміном подання податкової декларації за звітний (податковий) період, у якому порушено граничні терміни реєстрації в ЄРПН.

Протягом 90 календарних днів з дня надходження скарги орган ДФС мусить провести документальну перевірку.

До особи, відповідальною за реєстрацію в ЄРПН розрахунку коригування до помилкової податкової накладної, застосовують штрафи, передбачені пунктом 120-1.1 Податкового кодексу України.

Лист ДФС від 10.08.2017 № 1570/6/99-99-15-03-02-15/ІПКПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль