Платник податків не відповідає за дії свого контрагента

16 серпня 2017 163

Чинне законодавство не ставить дійсність правочинів, а також виникнення податкових зобов’язань платника у залежність від стану податкового обліку його контрагентів.

Платник податку (позивач) не несе відповідальності за невиконання його контрагентами своїх податкових зобов’язань. Адже поняття «добросовісний платник», що його вживають у сфері податкових правовідносин, не передбачає виникнення у платника додаткового обов’язку контролювати дотримання його постачальниками правил оподаткування. Власне платник не має повноважень податкового контролю, тобто функцій, покладених на податкові органи, а тому не може мати інформацією стосовно виконання контрагентом податкових зобов’язань.

Тому, якщо податковий орган не встановив наявності замкненої схеми руху грошових коштів, яка могла б свідчити про узгодженість дій позивача та його постачальника для одержання незаконної податкової вигоди, платник не мусить зазнавати негативних наслідків діянь інших осіб, що перебувають поза межами його впливу.

Досліджені у процесі розгляду цієї справи первинні документи розкривають зміст господарської операції, підтверджують рух активів позивача, зміни у власному капіталі підприємства й отримання ним реального результату у процесі господарської діяльності з контрагентом.

Тому оспорювані податкові повідомлення-рішення про визначення позивачеві податкових зобов’язань з податку на прибуток та ПДВ за операціями придбання товару в іншого підприємства визнано протиправними.

Постанова ВАСУ від 12.07.2017 у справі № К/800/51285/14Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль