text
Головбух

Чи платить податок на нерухомість фізособа — власник будівель і споруд сільгосппризначення

  • 10 серпня 2017
  • 205

Будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності, не є об’єктами оподаткування податком на нерухомість

За законом суб’єктом права власності є фізична особа, що може бути власником будь-якого майна, крім майна, яке взагалі не може перебувати у власності фізичної особи. Закон не визначає такого суб’єкта права власності, як фізична особа — підприємець.

Будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності, не є об’єктами оподаткування податком на нерухомість (пп. «ж» пп. 266.2.2 Податкового кодексу України; ПК).

Сільськогосподарський товаровиробник — це юридична особа, яка займається виробництвом сільгосппродукції та/або розведенням, вирощуванням та виловом риби у внутрішніх водоймах і її переробкою на власних чи орендованих потужностях, у т. ч. власноруч виробленої сировини на давальницьких умовах, та проводить операції з її постачання (пп. 14.1.235 ПК).

Фізична особа — власник об’єктів нежитлової нерухомості, призначених для сільськогосподарської діяльності, не належить до сільськогосподарських товаровиробників. Відповідно, така фізична особа мусить платити податок на нерухомість  за будівлі, споруди, призначені для сільськогосподарської діяльності.

Лист ДФС від 07.08.2017 № 1525/С/99-99-13-03-01/ІПК

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах