text
Головбух

За наявності ліцензії на торгівлю алкоголем і тютюном — на спрощену систему зась

  • 10 серпня 2017
  • 477

Вид діяльності за кодом КВЕД 47.11 передбачає, зокрема, роздрібну торгівлю тютюновим виробами, які є підакцизною продукцією

Юридична особа, яка в Єдиному державному реєстрі серед видів діяльності зазначила діяльність за кодом КВЕД 47.11 «Роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами», має намір перейти на спрощену систему.

Суб’єкти господарювання, які провадять виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів у ємностях до 20 літрів), не можуть бути платниками єдиного податку третьої групи  (ч. 3  пп. 291.5.1 Податкового кодексу України).

Вид діяльності за кодом КВЕД 47.11 передбачає, зокрема, роздрібну торгівлю тютюновим виробами, які є підакцизною продукцією.

Суб’єкти господарювання мають право торгувати уроздріб алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами за наявності у них ліцензій. Ліцензію видають за заявою суб’єкта господарювання (ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 № 481/95-ВР).

Тож юридична особа, маючи ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями (в т. ч. пивом) та/або тютюновими виробами, не може перебувати на спрощеній системі.

Лист ДФС від 07.08.2017 № 1518/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах