text
Головбух

Виїзна торгівля без РРО: як визначити граничний обсяг виручки

  • 10 серпня 2017
  • 101

Торгувати без РРО, але з РК і КОРО суб’єкт господарювання може лише доти, доки обсяг розрахункових операцій за всіма об’єктами виїзної торгівлі протягом року не перевищить 200 тис. грн

Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій (далі — Перелік) затверджено постановою КМУ від 23.08.2000 № 1336.

Так, без РРО, але з використанням РК і КОРО можна проводити, зокрема:

  • роздрібну торгівлю засобами пересувної торговельної мережі (автокрамниці, автоцистерни, цистерни, бочки, бідони, низькотемпературні лотки-прилавки, візки, розноски, лотки, столики), розташовані за межами стаціонарних приміщень (п. 2 Переліку);
  • роздрібну торгівлю на ринках, ярмарках (за винятком розташованих на їх території магазинів, кіосків, наметів, павільйонів, приміщень контейнерного типу) (п. 3 Переліку);
  • роздрібну торгівлю і громадське харчування на території села, підприємствам споживчої кооперації, а також сільгосптоваровиробникам, які реалізують продукцію власного виробництва (п. 4 Переліку).

Торгувати без РРО, але з РК і КОРО суб’єкт господарювання  може  лише доти, доки обсяг розрахункових операцій за всіма об’єктами виїзної торгівлі протягом року не перевищить 200 тис. грн. Для роздрібної торгівлі і громадського харчування на території села, що проводять підприємства споживчої кооперації, а також сільськогосподарські товаровиробники з використанням продукції власного виробництва, граничний обсяг розрахункових операцій без застосування РРО становить 75 тис. грн (п. 2 постанови КМУ від 23.08.2000 № 1336).

Граничний обсяг розрахункових операцій встановлено саме за певними формами й умовами (видами) діяльності.

Граничний обсяг 75 тис. грн стосується одного конкретнного пункту продажу.

Для визначення  обсягу виручки, отриманої через виїзну торгівлю,  враховують виручку за усіма пунктами виїзної торгівлі, що є в суб’єкта господарювання. Готівку, прийняту через касу з оформленням прибуткового касового ордера або через РРО, а також безготівкову оплату товару в такому розрахунку не беруть до уваги.

У разі перевищення річного обсягу протягом останніх 12 місяців суб’єкт господарювання впродовж одного місяця мусить перейти на облік розрахункових операцій з використанням РРО.

Лист ГУ ДФС у Черкаській області від 04.08.2017 № 1486/ІПК/23-00-14-714

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах