text
Головбух

За операціями з відступлення права вимоги різниці не виникають

  • 9 серпня 2017
  • 145

За договором факторингу одна сторона передає або зобов’язується гроші в розпорядження другої сторони за плату, а клієнт відступає або зобов’язується відступити факторові своє право грошової вимоги до третьої особи

За договором факторингу одна сторона (фактор) передає або зобов’язується передати грошові кошти в розпорядження другої сторони (клієнта) за плату, а клієнт відступає або зобов’язується відступити факторові своє право грошової вимоги до третьої особи (боржника) (ст. 1077 Цивільного кодексу України; ЦК).

Клієнт може відступити факторові свою грошову вимогу до боржника для виконання зобов’язання клієнта перед фактором.

Предметом договору факторингу може бути право грошової вимоги, строк платежу за якою настав, а також право вимоги, що виникне у майбутньому (ст. 1078 ЦК).

Об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств є фінрезультат до оподаткування, визначений у бухобліку, скоригований на різниці, передбачені Податковим кодексом України (ПК).

Положення ПК не передбачають коригування фінрезультату до оподаткування на різниці від операцій з відступлення права вимоги третій особі.

Такі операції впливають на розрахунок податку на прибуток через фінансовий результат до оподаткування.

Лист ДФС від 07.08.2017 № 1510/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах