text
Головбух

Фінлізинг уживаних товарів від неплатників ПДВ: як визначити базу оподаткування

  • 7 серпня 2017
  • 54

Як визначити базу оподаткування при фінансовому лізинг вживаних товарів, які постачаються неплатниками ПДВ?

Лізингова компанія придбаває у фізосіб — неплатників ПДВ однорідні уживані товари для подальшої їх передачі за договорами фінансового лізингу. Такі договори передбачають обов’язковий перехід до лізингоотримувача права власності на передані у фінлізинг товари. У такому разі лізингова компанія може обчислювати базу оподаткування ПДВ за частиною другою пункту 189.3 Податкового кодексу України (ПК).

А саме: коли платник ПДВ постачає вживані товари, придбані в осіб, не зареєстрованих як платники податку, за договорами, що передбачають перехід права власності на такі товари, базою оподаткування є позитивна різниця між ціною продажу та ціною придбання таких товарів.

Тут ціною продажу є вартість однорідних вживаних товарів за договорами фінансового лізингу, а ціною придбання — їх вартість за договорами купівлі-продажу, які передбачають перехід права власності на такі товари.

Лист ДФС від 28.07.2017 № 1413/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах