Проценти нерезидента зараховано у збільшення статутного капіталу: чи утримувати податок на репатріацію

1 серпня 2017 26
Доходи нерезидента із джерелом їх походження з України оподатковують за правилами пункту 141.4 Податкового кодексу України

Проценти — це дохід, який сплачує (нараховує) позичальник кредитору як плату за використання залучених на визначений/невизначений строк коштів або майна.

Доходи нерезидента із джерелом їх походження з України оподатковують за правилами пункту 141.4 Податкового кодексу України. Для цілей цього пункту такими доходами є, зокрема? проценти, що їх сплачують на користь нерезидента.

Резидент під час виплати нерезиденту доходу із джерелом його походження з України утримує  податок з таких доходів за ставкою 15%, який сплачує до бюджету під час такої виплати.

Господарське зобов’язання припиняється зарахуванням зустрічної однорідної вимоги, строк якої настав або строк якої не зазначений чи визначений моментом витребування (п. 3 ст. 203 Господарського кодексу України).

Тобто доходи нерезидента із джерелом їх походження з України у вигляді процентів оподатковують відповідно до пункту 141.4 ПК, незалежно від способу виплати такого доходу, в т. ч. шляхом зарахування в рахунок збільшення статутного капіталу або суми кредиту/позики.

Податок з доходів нерезидента у вигляді процентів сплачують під час зарахування зустрічної однорідної вимоги.

Лист ДФС від 25.07.2017 № 1343/6/99-99-15-02-02-15/ІПК



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль