Як штрафують за несплату/несвоєчасну сплату ПДФО

25 липня 2017 372
ПДФО сплачують до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом

ПДФО сплачують до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом.

Якщо дохід надають у негрошовій формі чи виплачують готівкою з каси податкового агента, ПДФО сплачують протягом банківського дня, що настає за днем такої виплати (надання) доходу. Зауважимо, що з 01.01.2017 ПДФО сплачують протягом трьох банківських днів із дня, що настає за днем виплати (надання).

Якщо дохід нараховують, але не виплачують, ПДФО з нього перераховують протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем місяця, в якому нараховано дохід.

Порушення порядку нарахування ПДФО у разі виплати доходу на користь громадян передбачає відповідальність.

Так, якщо до моменту виплати доходу податковий агент сплачує суму ПДФО з порушенням строку, застосовують санкції, передбачені статтею 126 Податкового кодексу України (ПК). Аналогічні наслідки також у разі їх одночасної сплати.

Якщо виплата доходу передувала сплаті ПДФО, податковий агент несе відповідальність на підставі статті 127 ПК. Розмір штрафних санкцій за вчинення такого порушення визначають з огляду на кількість вчинених порушень протягом певного періоду часу. Кваліфікуючою ознакою (повторюваністю) для збільшених розмірів штрафів є допущення податковим агентом декількох правопорушень протягом 1095 днів, а не факт їх виявлення органом контролю.

У разі виявлення під час однієї перевірки податкового агента декількох випадків ненарахування (неутримання, несплати) ПДФО під час виплати доходу на користь громадян, застосовують збільшені розміри штрафних санкцій відповідно до кількості вчинених податкових правопорушень.

У разі невиплати нарахованого доходу та несплати утриманого податку податковий агент несе відповідальність, визначену статтею 127 ПК.

Підставою для таких висновків є постанова ВСУ від 10.11.2015 № 21-2919а15.

Лист ДФС від 28.12.2015 № 47546/7/99-99-17-01-02-17Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль