text
Головбух

Окремі питання оподаткування постійного представництва

  • 24 липня 2017
  • 56

ДФС розглянула питання оподаткування спільної діяльності без утворення юрособи. Так, податківці нагадали, що уповноваженою особою, яка обліковує результати діяльності за договором про спільну діяльність, може бути постійне представництво

ДФС розглянула питання оподаткування спільної діяльності без утворення юрособи. Так, податківці нагадали, що уповноваженою особою, яка обліковує результати діяльності за договором про спільну діяльність, може бути постійне представництво (пп. 14.1.139 Податкового кодексу України; ПК).

Взаємовідносини, що виникають під час здійснення спільної діяльності, регламентує глава 77 Цивільного кодексу України (ЦК). Пункт 2 статті 1134 ЦК передбачає, що ведення бухобліку спільного майна учасників можна доручити одному з учасників. Оператор спільної діяльності веде бухоблік спільної діяльності окремо від результатів власної господарської діяльності і складає окремий баланс та відповідні форми фінзвітності такої діяльності (абз. 8 п. 19 П(С)БО 12 «Фінансові інвестиції»).

Контролери звернули увагу, що норми ПК не містять особливостей окремого обліку операцій зі спільної діяльності. Тож учасники спільної діяльності без утворення юрособи — платника податку на прибуток, у тому числі оператор, подають фінзвітність і податкову декларацію з податку на прибуток підприємств, у якій прибуток кожного учасника, отриманий у межах спільної діяльності, враховують під час визначення фінансового результату до оподаткування такого учасника згідно з правилами бухобліку.

Якщо оператором договору про спільну діяльність без створення юрособи є постійне представництво нерезидента, то кожен нерезидент — учасник такого договору підлягає додатковій реєстрації як постійне представництво на території України.

Отже, оператор і учасники спільного договору подають кожен свою податкову декларацію з податку на прибуток підприємств. Окремо подавати декларацію з податку на прибуток підприємств від спільної діяльності ПК не вимагає.

Лист ДФС від 11.07.2017 № 1123/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Тримайте руку на пульсі бухгалтерських новин

Зареєструйтеся та отримайте:

  • найсвіжіші бухгалтерські новини
  • спеціалізовані статті від провідних експертів
  • запрошення на освітні заходи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×