text
Головбух

Чи може дитина відмовитись від ІПН

  • 21 липня 2017
  • 160

Обов’язкова реєстрація дітей у Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків Податковим кодексом України не встановлена

Обов’язкова реєстрація дітей у Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків (далі — Держреєстр) Податковим кодексом України не встановлена. Примусово чи без подання належно оформленої і підписаної Облікової картки фізичної особи — платника податків за формою № 1ДР відомостей про дитину не включають до Держреєстру. Облікову картку неповнолітної фізичної особи подає один із батьків за наявності свідоцтва про народження дитини та паспортного документа одного з батьків (усиновителя, опікуна, піклувальника).

Грошові зобов’язання неповнолітніх осіб виконують їхні батьки до набуття неповнолітніми особами цивільної дієздатності в повному обсязі. Батьки у разі невиконання грошових зобов’язань неповнолітніх несуть солідарну майнову відповідальність за погашення грошових зобов’язань та/або податкового боргу.

Громадянин України після досягнення чотирнадцятирічного віку під час оформлення паспорта громадянина України може реалізувати право щодо внесення до такого паспорта інформації про відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків в установленому порядку.

Лист ДФС від 17.07.2017 № 1202/Щ/99-99-08-02-01-14/ІПК

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах