Податківці пояснили, як комунальні підприємства набувають статусу неприбуткових

19 липня 2017 42
Цей лист — відповідь ДФС на численні запити комунальних некомерційних підприємств щодо їх включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій

Цей лист — відповідь ДФС на численні запити комунальних некомерційних підприємств щодо їх включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі — Реєстр).

Перш за все, податківці нагадали про умови, за дотримання яких неприбуткові підприємства, установи та організації (далі — неприбуткові організації) не є платниками податку на прибуток підприємств. А саме, неприбуткові організації включають до Реєстру у разі їх відповідності вимогам, зазначеним у пункті 133.4 Податкового кодексу України (ПК).

Далі контролери зауважили, що підприємства можна створювати як для здійснення підприємництва, так і для некомерційної госпдіяльності.

Зокрема, некомерційну госпдіяльність здійснюють суб’єкти господарювання державного або комунального секторів економіки у галузях (видах діяльності), в яких відповідно до статті 12 Господарського кодексу України (ГК) заборонене підприємництво, на підставі рішення відповідного органу державної влади чи органу місцевого самоврядування.

Якщо госпдіяльність юрособи, зареєстрованої як суб’єкт некомерційного господарювання, набуває характеру підприємницької діяльності, до неї застосовують положення ГК та інших законів, що регулюють підприємництво.

Також податківці роз’яснили основи господарського відання та оперативного управління, порядок реєстрації прав на проведення яких наведено у Методичних рекомендаціях щодо державної реєстрації права господарського відання та права оперативного управління, схвалених рішенням колегії Державної реєстраційної служби від 11.12. 2012, протокол № 3.

Наприкінці листа податківці резюмували: комунальні підприємства набувають статусу неприбуткових, якщо здійснюють некомерційну господарську діяльність і їх можна включати до нового Реєстру, якщо вони відповідають вимогам, зазначеним у пункті 133.4 ПК.

Лист ДФС від 11.07.2017 № 18066/7/99-99-12-02-04-17Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль