text
Головбух

Податківці пояснили, як комунальні підприємства набувають статусу неприбуткових

  • 19 липня 2017
  • 308

Цей лист — відповідь ДФС на численні запити комунальних некомерційних підприємств щодо їх включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій

Цей лист — відповідь ДФС на численні запити комунальних некомерційних підприємств щодо їх включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі — Реєстр).

Перш за все, податківці нагадали про умови, за дотримання яких неприбуткові підприємства, установи та організації (далі — неприбуткові організації) не є платниками податку на прибуток підприємств. А саме, неприбуткові організації включають до Реєстру у разі їх відповідності вимогам, зазначеним у пункті 133.4 Податкового кодексу України (ПК).

Далі контролери зауважили, що підприємства можна створювати як для здійснення підприємництва, так і для некомерційної госпдіяльності.

Зокрема, некомерційну госпдіяльність здійснюють суб’єкти господарювання державного або комунального секторів економіки у галузях (видах діяльності), в яких відповідно до статті 12 Господарського кодексу України (ГК) заборонене підприємництво, на підставі рішення відповідного органу державної влади чи органу місцевого самоврядування.

Якщо госпдіяльність юрособи, зареєстрованої як суб’єкт некомерційного господарювання, набуває характеру підприємницької діяльності, до неї застосовують положення ГК та інших законів, що регулюють підприємництво.

Також податківці роз’яснили основи господарського відання та оперативного управління, порядок реєстрації прав на проведення яких наведено у Методичних рекомендаціях щодо державної реєстрації права господарського відання та права оперативного управління, схвалених рішенням колегії Державної реєстраційної служби від 11.12. 2012, протокол № 3.

Наприкінці листа податківці резюмували: комунальні підприємства набувають статусу неприбуткових, якщо здійснюють некомерційну господарську діяльність і їх можна включати до нового Реєстру, якщо вони відповідають вимогам, зазначеним у пункті 133.4 ПК.

Лист ДФС від 11.07.2017 № 18066/7/99-99-12-02-04-17

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах