Плата за землю кооперативом, який керує багатоквартирним будинком

18 липня 2017 10
Власник нежилого приміщення у багатоквартирному жилому будинку як один зі співвласників такого будинку сплачує до бюджету земельний податок за площі під такими приміщеннями пропорційно до частки прибудинкової території

Власник нежилого приміщення у багатоквартирному жилому будинку як один зі співвласників такого будинку сплачує до бюджету земельний податок за площі під такими приміщеннями пропорційно до частки прибудинкової території з дати держреєстрації таким суб’єктом права власності на нерухоме майно (п. 287.8 Податкового кодексу України).

Оскільки тарифи з надання послуг на утримання прибудинкової території формують з урахуванням площі земельної ділянки та напрямів її використання, плату за землю доцільно включати до інших прямих витрат.

Суб’єкт, який керує будинком, може сплачувати послуги за цінами (тарифами) для населення, крім частини послуг, що оплачують власники нежитлових приміщень, за внесками, які затверджують загальні збори об’єднань співвласників.

Об’єднання співвласників або юридична особа як один зі співвласників такого будинку є порушниками податкового законодавства та несуть відповідальність за умови невиконання ними принципу платності користування землею.

Повноваження зі справляння плати за землю та контролю за дотриманням земельного законодавства делеговано виконавчим органам сільських, селищних, міських рад.

Лист ДФС від 13.07.2017 № 1181/6/99-99-12-02-03-15/ІПКПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль