text
Головбух

Платник нараховує компенсуючий ПДВ лише за активами, придбаними з ПДВ

  • 12 липня 2017
  • 31

Платник ПДВ нараховує податковий кредит незалежно від того, чи почав використовувати придбані товари/послуги та основні фонди в оподатковуваних операціях у господарській діяльності та чи здійснював оподатковувані операції

Платник ПДВ нараховує податковий кредит незалежно від того, чи почав використовувати придбані товари/послуги та основні фонди в оподатковуваних операціях у господарській діяльності та чи здійснював оподатковувані операції.

Платник має нарахувати податкові зобов’язання та скласти не пізніше останнього дня звітного періоду і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних зведену податкову накладну, якщо товари/послуги, необоротні активи призначені для використання або платник починає їх використовувати в неоподатковуваних операціях (активи, придбані або виготовлені до 01.07.2015 — якщо під час їх придбання або виготовлення суми ПДВ включили до податкового кредиту) (п. 198.5 Податкового кодексу України; ПК).

При цьому базу оподаткування за необоротними активами визначають на підставі їх балансової (залишкової) вартості станом на початок звітного періоду здійснення таких операцій. За відсутності обліку необоротних активів — на підставі звичайної ціни. За товарами/послугами — на підставі вартості їх придбання.

Зазначені норми ПК стосуються лише товарів/послуг, які придбали з ПДВ.

Лист ДФС від 19.06.2017 № 708/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах