Застосування коригувального коефіцієнта у розрахунку компенсації за невикористану відпустку

12 липня 2017 224
Умовою для коригування середнього заробітку є підвищення окладів, яке відбулося у розрахунковому періоді або в періоді, протягом якого за працівником зберігають середній заробіток

Умовою для коригування середнього заробітку є підвищення окладів, яке відбулося у розрахунковому періоді або в періоді, протягом якого за працівником зберігають середній заробіток (п. 10 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 № 100; далі — Порядок).

Компенсація за невикористану відпустку — це виплата у розмірі середньої зарплати, а не збереження середнього заробітку. Тому основною умовою для її коригування є підвищення посадових окладів у розрахунковому періоді.

Виплати, що враховують під час обчислення середньої зарплати, встановлює пункт 3 Порядку.

Вичерпний перелік виплат, яких не включають під час обчислення середньої зарплати, визначає пункт 4 Порядку. До таких виплат належать, як правило, одноразові виплати.

Доплата до розміру мінімальної зарплати є обов’язковою виплатою згідно із законодавством і належить до додаткової заробітної плати. Відповідно, таку доплату враховують під час обчислення середньої зарплати в усіх випадках її збереження.

Якщо тарифні ставки (оклади) підвищили у періоді, протягом якого за працівником зберігали середній заробіток, коефіцієнт підвищення застосовують лише з дня підвищення тарифних ставок (окладів).

Лист Мінсоцполітики від 10.05.2017 № 1380/0/101-17/282Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль