На лікарняні звільненого працівника ЄСВ не нараховують

12 липня 2017 62
Перші п’ять днів тимчасової непрацездатності (лікарняного) оплачують за рахунок роботодавця. Лікарняні за всі наступні дні оплачують за рахунок Фонду соціального страхування

Перші п’ять днів тимчасової непрацездатності (лікарняного) оплачують за рахунок роботодавця. Лікарняні за всі наступні дні оплачують за рахунок Фонду соціального страхування.

Базою нарахування ЄСВ є, зокрема, суми оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця та допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Для осіб, які виконують роботи (надають послуги) за цивільно-правовими договорами, строк виконання якої перевищує календарний місяць, ЄСВ нараховують на суму, визначену діленням доходу, виплаченого за результатами роботи, на кількість місяців, за які її нарахували.

Такий порядок нарахування ЄСВ поширюється також на осіб, яким після звільнення з роботи нарахували зарплату за відпрацьований час або згідно з рішенням суду — середню заробітну плату за вимушений прогул.

Допомога по тимчасовій непрацездатності не є платою за відпрацьований час.

Після звільнення працівника підприємство не має обов’язку страхувальника, а відповідно й платника страхових внесків. Тому на суми допомоги по тимчасовій непрацездатності, нараховані особі після її звільнення, єдиний внесок не нараховують.

Лист ДФС від 04.07.2017 № 956/6/99-99-13-02-01-15/ІПКПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль