text
Головбух

Як оплатити лікарняний, якщо працівник знову захворів, не виходячи на роботу

  • 10 липня 2017
  • 454

Якщо у застрахованої особи установлення тимчасової непрацездатності за іншим захворюванням збігся з останнім днем хвороби за попереднім захворюванням, маємо початок нового страхового випадку

Перші п’ять днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, оплачують за рахунок коштів роботодавця. Починаючи з шостого дня тимчасової непрацездатності допомогу по тимчасовій непрацездатності надає ФСС з ТВП.

Підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності є листок непрацездатності. Випадок тимчасової непрацездатності — це тимчасова непрацездатність, що триває безперервно від початку визначеного захворювання,  підтвердженого видачею листка непрацездатності, до відновлення працездатності, що підтверджується закриттям листка непрацездатності — «стати до роботи».  Якщо особа стала непрацездатною з приводу того самого захворювання до виходу на роботу або відпрацювала неповний робочий день, випадок тимчасової непрацездатності не переривають. У разі появи іншого захворювання випадок тимчасової непрацездатності вважають новим.

Своєю чергою, страховий випадок за соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності — подія, з настанням якої виникає право застрахованої особи на отримання матеріального забезпечення.

Якщо у застрахованої особи установлення тимчасової непрацездатності за іншим захворюванням збігся з останнім днем хвороби за попереднім захворюванням, маємо початок нового страхового випадку.

Оскільки допомога по тимчасовій непрацездатності є компенсацією втрати зарплати і подвійного надання такої допомоги за один і той же період не передбачено, допомогу по тимчасовій непрацездатності у такому разі надають із першого дня страхового випадку. Тобто за другим страховим випадком у разі хвороби працівника допомогу по тимчасовій непрацездатності надають із першого по п’ятий день тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця, а з шостого — за рахунок коштів ФСС з ТВП.

Лист ФСС з ТВП від 07.06.2016 № 5.2-32-924

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Тримайте руку на пульсі бухгалтерських новин

Зареєструйтеся та отримайте:

  • найсвіжіші бухгалтерські новини
  • спеціалізовані статті від провідних експертів
  • запрошення на освітні заходи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×