Як оплатити лікарняний, якщо працівник знову захворів, не виходячи на роботу

10 липня 2017 350
Якщо у застрахованої особи установлення тимчасової непрацездатності за іншим захворюванням збігся з останнім днем хвороби за попереднім захворюванням, маємо початок нового страхового випадку

Перші п’ять днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, оплачують за рахунок коштів роботодавця. Починаючи з шостого дня тимчасової непрацездатності допомогу по тимчасовій непрацездатності надає ФСС з ТВП.

Підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності є листок непрацездатності. Випадок тимчасової непрацездатності — це тимчасова непрацездатність, що триває безперервно від початку визначеного захворювання,  підтвердженого видачею листка непрацездатності, до відновлення працездатності, що підтверджується закриттям листка непрацездатності — «стати до роботи».  Якщо особа стала непрацездатною з приводу того самого захворювання до виходу на роботу або відпрацювала неповний робочий день, випадок тимчасової непрацездатності не переривають. У разі появи іншого захворювання випадок тимчасової непрацездатності вважають новим.

Своєю чергою, страховий випадок за соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності — подія, з настанням якої виникає право застрахованої особи на отримання матеріального забезпечення.

Якщо у застрахованої особи установлення тимчасової непрацездатності за іншим захворюванням збігся з останнім днем хвороби за попереднім захворюванням, маємо початок нового страхового випадку.

Оскільки допомога по тимчасовій непрацездатності є компенсацією втрати зарплати і подвійного надання такої допомоги за один і той же період не передбачено, допомогу по тимчасовій непрацездатності у такому разі надають із першого дня страхового випадку. Тобто за другим страховим випадком у разі хвороби працівника допомогу по тимчасовій непрацездатності надають із першого по п’ятий день тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця, а з шостого — за рахунок коштів ФСС з ТВП.

Лист ФСС з ТВП від 07.06.2016 № 5.2-32-924Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль