text
Головбух

Різниці за операціями з цінними паперами

  • 10 липня 2017
  • 113

Фінрезультат до оподаткування збільшують на суму від’ємного фінрезультату від продажу або іншого відчуження цінних паперів, визначеного у бухобліку та відображеного у складі фінрезультату до оподаткування звітного періоду

Різниці за операціями з продажу або іншого відчуження цінних паперів визначають відповідно до пункту 141.2 Податкового кодексу України. Так, фінрезультат до оподаткування збільшують на суму від’ємного фінрезультату від продажу або іншого відчуження цінних паперів, визначеного у бухобліку та відображеного у складі фінрезультату до оподаткування звітного періоду.

Платники податку окремо визначають загальний фінрезультат за операціями з продажу або іншого відчуження цінних паперів звітного періоду відповідно до П(С)БО та МСФЗ.

Якщо за результатами звітного періоду отримано від’ємний загальний фінрезультат від операцій із цінними паперами, сума такого від’ємного значення загального фінрезультату за операціями з цінними паперами зменшує загальний фінрезультат від операцій з цінними паперами наступних звітних періодів. Від’ємне значення загального фінрезультату виникає тоді, коли загальна сума збитків від операцій із цінними паперами з урахуванням суми від’ємного фінрезультату від таких операцій та/або від’ємного загального результату переоцінки цінних паперів, не врахованих у попередніх звітних періодах, перевищує загальну суму прибутків від операцій, що настають за звітним періодом виникнення цього від’ємного значення фінрезультату.

Тобто фінрезультат за операціями з цінними паперами визначають згідно з вимогами П(С)БО та МСФЗ. Від’ємний фінрезультат за операціями з цінними паперами, сформований за правилами податкового обліку та не списаний станом на 01.01.2015, не зменшує загального фінрезультату від операцій із цінними паперами у звітних періодах починаючи з 2015 року.

Лист ДФС від 30.06.2017 № 926/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Тримайте руку на пульсі бухгалтерських новин

Зареєструйтеся та отримайте:

  • найсвіжіші бухгалтерські новини
  • спеціалізовані статті від провідних експертів
  • запрошення на освітні заходи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×