text
Головбух

За реалізацію пального за договором про спільну діяльність відповідає уповноважена особа

  • 7 липня 2017
  • 34

Об’єкт оподаткування акцизним податком в уповноваженої особи виникає тільки у разі перевищення обсягу реалізованого пального над обсягом отриманого пального від інших платників акцизного податку

Уповноваженим особам, які обліковують діяльність за договорами про спільну діяльність без утворення юридичної особи та відповідають за утримання і внесення податків до бюджету під час виконання договорів, надано право реєструватися платником акцизного податку з реалізації пального (п. 5 Порядку електронного адміністрування, реалізації пального, затвердженого постановою КМУ від 24.02.2016 № 113).

Тому юрособа, що є уповноваженою за облік результатів за договором про спільну діяльність без утворення юридичної особи та нарахування в сплату податків і зборів до бюджету з єдиного поточного рахунку спільної діяльності, у разі реалізації пального є платником акцизного податку. Відповідно вона підлягає обов’язковій реєстрації як платник податку з реалізації пального відповідно до підпункту 212.3.4 Податкового кодексу України (ПК).

Об’єкт оподаткування акцизним податком в уповноваженої особи виникає тільки у разі перевищення обсягу реалізованого пального над обсягом отриманого пального від інших платників акцизного податку, що підтверджений зареєстрованими акцизними накладними в Єдиному реєстрі акцизних накладних (ЄРАН) (пп. 213.1.12 ПК).

Платник акцизного податку подає до органу контролю, в якому перебуває на обліку, декларацію акцизного податку за кожен звітний період. У декларації він відображає всі обсяги отриманого та реалізованого (витраченого) пального навіть за відсутності об’єкта оподаткування у звітному періоді. Також платник мусить складати акцизні накладні на обсяги реалізації, а також на обсяги пального, що використовує для власного споживання, зареєструвавши їх в ЄРАН.

Лист ДФС від 30.06.2017 № 907/6/99-99-15-03-03-15/ІПК

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Тримайте руку на пульсі бухгалтерських новин

Зареєструйтеся та отримайте:

  • найсвіжіші бухгалтерські новини
  • спеціалізовані статті від провідних експертів
  • запрошення на освітні заходи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×