Коли оподатковують виплати за договором страхування життя

4 липня 2017 24
Коли виплати за договором страхування життя оподатковуються?

Договір довгострокового страхування життя — це договір страхування життя строком на п’ять і більше років, який передбачає страхову виплату одноразово або у вигляді ануїтету, якщо застрахована особа дожила до закінчення терміну дії договору страхування чи події, передбаченої у договорі страхування, або досягла віку, визначеного договором. Такий договір не може передбачати часткових виплат протягом перших п’яти років його дії. Роботодавець не може бути вигодонабувачем за такими договорами страхування життя (пп. 14.1.52 Податкового кодексу України; ПК).

До загального оподатковуваного доходу не включають суму страхової виплати, отриману платником податку за договором страхування від страховика — резидента, іншого ніж довгострокове страхування життя (у т. ч. страхування довічних пенсій), під час страхування життя або здоров’я платника податку у разі дожиття застрахованої особи до дати чи події, передбаченої договором страхування життя, чи досягнення віку, передбаченого таким договором (п. 165.1.27 ПК).

Порядок застосування пп. 165.1.27 ПК визначає Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (пп. 165.1.28 ПК).

Якщо страхова компанія проводить страхову виплату (у разі настання страхового випадку) фізособі з додержанням вимог підпункту 165.1.27 ПК, таку виплату не включають до оподатковуваного доходу такого платника. Відповідно з таких сум не утримують ПДФО та військовий збір.

Якщо за умовами договору страхування життя страхова компанія перераховує суми страхових виплат безпосередньо на розрахунковий рахунок роботодавця — страхувальника як вигодонабувача, а не застрахованим фізособам (працівникам), то роботодавець під час виплати фізособам — працівникам включає ці суми до оподатковуваного доходу працівників як інші доходи (пп. 164.2.20 ПК). Відповідно суми таких виплат оподатковують ПДФО і військовим збором на загальних підставах.

Лист ДФС від 23.06.2017 № 811/6/99-99-15-02-02-15/ІПКПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль