Не подано заяву на реєстрацію платником ПДВ: з якої дати нарахують ПДВ-зобов’язання

4 липня 2017 106
З якого періоду починається оподаткування ПДВ, якщо платник податків вчасно не надав відповідну заяву

Обов’язково зареєструватися як платник ПДВ має особа, у якої загальна сума за операціями з постачання товарів/послуг, що піддягають оподаткуванню згідно з розділом V Податкового кодексу України (ПК), протягом останніх 12 календарних місяців сукупно перевищує 1 млн грн.

До загального обсягу оподатковуваних належать операції, що підлягають оподаткуванню ПДВ за основною ставкою ПДВ, ставкою 7%, нульовою ставкою ПДВ та звільнені від оподаткування ПДВ. При цьому обсяг операцій, що не є об’єктом оподаткування ПДВ, до загального обсягу операцій з постачання товарів/послуг не враховують.

Особа, що підпадає під обов’язкову реєстрацію платником ПДВ, має не пізніше 10-го числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто зазначеного обсягу оподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг, подати до органу контролю за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) реєстраційну заяву платника ПДВ. Якщо особа не подала заяви до органу контролю у цей строк, вона несе відповідальність за ненарахування або несплату ПДВ на рівні зареєстрованого платника ПДВ без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування податку.

Обов’язок нараховувати та сплачувати податкові зобов’язання з ПДВ у такої особи виникає з 11-го числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому досягнуто обсягу оподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг понад 1 млн грн.

Лист ДФС від 27.06.2017 № 851/6/99-99-15-03-02-15/ІПК



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль