text
Головбух

Як податковому агенту повернути зайво сплачений ПДФО з доходу від продажу нерухомого майна

  • 3 липня 2017
  • 55

Не оподатковують дохід фізичної особи від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного року нерухомого майна, яке перебуває у власності платника податку понад три роки

Не оподатковують дохід фізичної особи від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного року нерухомого майна, яке перебуває у власності платника податку понад три роки. Зазначена норма стосується продажу житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку та земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу України, залежно від її призначення (п. 172.1 Податкового кодексу України; ПК).

Черговість продажу об’єктів нерухомого майна визначає фізична особа, що продає такі об’єкти (ст. 655 Цивільного кодексу України).

Якщо стороною договору купівлі-продажу, міни об’єкта нерухомого майна є юрособа чи підприємець, така особа є податковим агентом платника податку щодо нарахування, утримання та сплати ПДФО від такого продажу/обміну (п. 172.7 ПК).

Податковий агент має право проводити перерахунок сум нарахованих доходів, утриманого ПДФО за будь-який період та у будь-яких випадках для визначення правильності оподаткування (пп. 169.4.3 ПК).

Результати перерахунку ПДФО, зокрема з доходів у вигляді продажу нерухомого майна, відображають у формі № 1ДФ того періоду, в якому зробили перерахунок. А саме, суму надміру утриманого ПДФО зазначають у рядках 4 «Сума нарахованого податку» та 4а «Сума перерахованого податку» зі знаком «мінус».

Податковий агент може повернути або врахувати в рахунок сплати наступних платежів суму надміру сплачених податків, перераховану до бюджету понад нараховані суми грошових зобов’язань, граничний строк сплати яких настав на таку дату.

Лист ДФС від 26.06.2017 № 828/6/99-99-13-01-01-15/ІПК

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Тримайте руку на пульсі бухгалтерських новин

Зареєструйтеся та отримайте:

  • найсвіжіші бухгалтерські новини
  • спеціалізовані статті від провідних експертів
  • запрошення на освітні заходи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×