Як податковому агенту повернути зайво сплачений ПДФО з доходу від продажу нерухомого майна

3 липня 2017 56
Не оподатковують дохід фізичної особи від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного року нерухомого майна, яке перебуває у власності платника податку понад три роки

Не оподатковують дохід фізичної особи від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного року нерухомого майна, яке перебуває у власності платника податку понад три роки. Зазначена норма стосується продажу житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку та земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу України, залежно від її призначення (п. 172.1 Податкового кодексу України; ПК).

Черговість продажу об’єктів нерухомого майна визначає фізична особа, що продає такі об’єкти (ст. 655 Цивільного кодексу України).

Якщо стороною договору купівлі-продажу, міни об’єкта нерухомого майна є юрособа чи підприємець, така особа є податковим агентом платника податку щодо нарахування, утримання та сплати ПДФО від такого продажу/обміну (п. 172.7 ПК).

Податковий агент має право проводити перерахунок сум нарахованих доходів, утриманого ПДФО за будь-який період та у будь-яких випадках для визначення правильності оподаткування (пп. 169.4.3 ПК).

Результати перерахунку ПДФО, зокрема з доходів у вигляді продажу нерухомого майна, відображають у формі № 1ДФ того періоду, в якому зробили перерахунок. А саме, суму надміру утриманого ПДФО зазначають у рядках 4 «Сума нарахованого податку» та 4а «Сума перерахованого податку» зі знаком «мінус».

Податковий агент може повернути або врахувати в рахунок сплати наступних платежів суму надміру сплачених податків, перераховану до бюджету понад нараховані суми грошових зобов’язань, граничний строк сплати яких настав на таку дату.

Лист ДФС від 26.06.2017 № 828/6/99-99-13-01-01-15/ІПКПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль