text
Головбух

Заповнення податкової накладної: найбільша консультація ДФС у 2017 році

  • 23 червня 2017
  • 649

Податківці доволі чітко роз’яснили ключові моменти та відповіли на найпоширеніші запитання платників ПДВ щодо заповнення податкової накладної за перше півріччя 2017 року

Податківці доволі чітко роз’яснили ключові моменти та відповіли на найпоширеніші запитання платників ПДВ щодо заповнення податкової накладної за перше півріччя 2017 року.

Так, ДФС зауважила, що право платника ПДВ реєструвати податкову накладну та/або розрахунок коригування в ЄРПН протягом 365 календарних днів за датою виникнення податкових зобов’язань застосовують до податкових накладних і/або розрахунків коригування, складених після 01.01.2017.

Коди товарів визначають за УКТ ЗЕД. Якщо коду товару за УКТ ЗЕД немає — за довідником ДФС для умовних кодів. ДКПП використовують лише для визначення кодів послуг. Тобто коди ДКПП під час заповнення податкової накладної не можна використовувати замість кодів товарів. Також код товару за УКТ ЗЕД (графа 3.1) не може містити непарної кількості знаків. Окрім цього, не можна одночасно заповнювати в одному рядку графи 3.1, 3.2 та 3.3 або графи 3.2 та 3.3.

У податкових накладних, складених у межах багатосторонньої угоди про розподіл продукції оператором інвестору та із типом 15, не заповнюють граф 3.1, 3.2, 3.3, 4 та 5.

У зведених податкових накладних із типами причин 04, 08, 09, 10, 13 (з умовним ІПН покупця «600000000000») залишають порожніми графи 3.1, 3.2, 3.3 та 5. У графі 4 таких податкових накладних зазначають «грн».

Якщо товар/послуга має одиницю обліку, якої немає в КСПОВО, у графі 4 податкових накладних на постачання таких товарів/послуг зазначають умовне позначення одиниці вимірювання, вказане в первинних документах.

Податкові накладні за щоденними підсумками не звільнені від заповнення кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД/послуг за ДКПП. Графи 3.1, 3.2 та 3.3 таких податкових накладних слід заповнювати.

Графу 11 заповнюють виключно платники ПДВ — сільгоспвиробники, коли постачають власно вироблені дотаційні товари в податкових накладних із кодом «2».

Податкові накладні, зареєстровані в ЄРПН по 15.03.2017 включно, не коригують після 16.03.2017 у частині внесення до них коду товару згідно з УКТ ЗЕД (якщо він не підакцизний та/або не імпортований) та/або коду послуги за ДКПП, якщо немає інших причин для коригування (зміна кількості/ціни, виправлення помилок).

Лист ДФС від 16.06.2017 № 15731/7/99-99-15-03-02-17

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Тримайте руку на пульсі бухгалтерських новин

Зареєструйтеся та отримайте:

  • найсвіжіші бухгалтерські новини
  • спеціалізовані статті від провідних експертів
  • запрошення на освітні заходи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×