Умови мораторію на перевірки платників із зони АТО

22 червня 2017 77
До завершення АТО до платників податків, які провадили господарську діяльність на тимчасово окупованій території і не можуть пред’явити первинних документів, застосовують спецправила для підтвердження даних податкової звітності

До завершення АТО до платників податків, які провадили господарську діяльність на тимчасово окупованій території і не можуть пред’явити первинних документів, застосовують спецправила для підтвердження даних податкової звітності.

Підставами неможливості пред’явити первинні документи є:

  • первинні документи втрачені, знищені чи зіпсовані у зв’язку із проведенням АТО;
  • первинні документи залишилися на тимчасово окупованій території і їх неможливо вивезти (пп. 11 п. 38 розд. XX Податкового кодексу України).

Якщо платник податків втратив та/або не може вивезти первинних документів, він подає до ДФС за місцем обліку повідомлення у довільній формі, підписане керівником і головним бухгалтером. У ньому такий платник зазначає обставини втрати та/або неможливості вивезення первинних документів, календарні періоди (день/місяць/рік) та загальний перелік первинних документів.

Після того як платник подав таке повідомлення, запроваджують мораторій на проведення будь-яких перевірок стосовно зазначених у повідомленні податкових (звітних) періодів.

Якщо згодом платнику стане відомо про втрату цих документів, такий платник має подати до ДФС нове повідомлення про обставини такої втрати.

ДФС не може перевіряти платників, які подали повідомлення про втрату первинних документів, стосовно зазначених у повідомленні періодів, у т. ч. після завершення АТО.

Лист ДФС від 07.06.2017 № 537/6/99-99-12-03-02-15/ІПКПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль