Як бухгалтер відповідає за шкоду, заподіяну підприємству

21 червня 2017 308
Якщо дії бухгалтера - навмисні чи ненавмисні призведуть до фінансової шкоди підприємству - бухгалтер має понести відповідне покарання. Як це відбувається?

Мінюст нагадав, що відповідальність за організацію бухобліку та ведення фінансової звітності на підприємстві несе власник або уповноважений орган, що керує підприємством. І саме керівник зобов’язаний створити необхідні умови для правильного ведення бухобліку, забезпечити неухильне виконання всіма підрозділами правомірних вимог бухгалтера щодо дотримання порядку оформлення та подання до обліку первинних документів.

Обов’язки головного бухгалтера або особи, на яку покладено ведення бухобліку, визначають частина сьома статті 8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV та Типове положення про бухгалтерську службу бюджетної установи, затверджене постановою КМУ від 26.01.2011 № 59. Окрім того, керівник підприємства затверджує положення про бухгалтерську службу і посадову інструкцію бухгалтера.

Бухгалтер зобов’язаний складати і подавати в установлені строки фінансову звітність, а також організовувати контроль за відображенням на рахунках бухобліку всіх господарських операцій. Відповідальність за несвоєчасне складання первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку, а також за недостовірність відображених у них даних несуть особи, які склали та підписали такі документи.

Мінюст також зазначив, що законодавство передбачає матеріальну відповідальність за шкоду, завдану підприємству внаслідок порушення трудових обов’язків.

Однак для покладення на працівника, у т. ч. бухгалтера, матеріальної відповідальності за шкоду власник або уповноважений ним орган повинен довести наявність умов, передбачених статтею 130 Кодексу законів про працю України (КЗпП).

Шкоду в розмірі, що не перевищує середнього місячного заробітку, працівники покривають за розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, а керівники підприємств, установ, організацій та їх заступники — за розпорядженням вищого в порядку підлеглості органу, шляхом відрахування із заробітної плати працівника (ст. 136 і 138 КЗпП). У решті випадків для покриття шкоди власник або уповноважений ним орган має подати позов до суду.

Лист Мін’юсту від 23.02.2017 № 6508/105-0-2-17/7Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль