Відповідність договірних цін ринковим — за результатами перевірок інших платників податків

20 червня 2017 120
База оподаткування ПДВ постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижчою за звичайні ціни

Під звичайною ціною розуміють ціну товарів (робіт, послуг), яку визначили сторони договору, якщо інше не встановлено Податковим кодексом України (ПК). Коли не доведено зворотне, вважають, що така звичайна ціна відповідає рівню ринкових цін. Таке визначення звичайних цін не поширюється на контрольовані операції Згідно зі статтею 39 ПК.

Під ринковою ціною розуміють ціну, за якою товари (роботи, послуги) передають іншому власникові, за умови, що продавець бажає передати такі товари (роботи, послуги), а покупець бажає їх отримати на добровільній основі. При цьому обидві сторони є взаємно не залежними юридично і фактично, володіють достатньою інформацією про такі товари (роботи, послуги), а також ціни, що склалися на ринку ідентичних товарів (робіт, послуг) у порівнянних економічних умовах.

Тобто звичайною ціною для обчислення бази оподаткування ПДВ операцій із постачання самостійно виготовлених товарів/послуг є ціна, яку зацікавлені сторони визначили у цивільно-правовому договорі та яка ипєповинна відповідати ринковій ціні (ціні, що склалася на ринку товарів/послуг).

ПК не визначає формалізованої процедури доведення факту, що договірні ціни не відповідають ринковим цінам.

Під час перевірок досліджують показники, по’язані з об’єктами оподаткування, достовірністю і повнотою нарахування і сплатою податків та зборів, у т. ч. ПДВ. Вивчають також документи і податкову інформацію, у т. ч. результати перевірок інших платників податків.

Матеріали, що є підставами для висновків під час проведення перевірок, визначені у статті 83 ПК. Це, зокрема, податкова інформація, експертні висновки тощо.

Лист від 12.06.2017 № 583/6/99-99-15-03-02-15/ІПКПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль