Українці зможуть перераховувати валюту за кордон на підставі е-ліцензій

19 червня 2017 64
Відтепер українці зможуть перераховувати валюту за кордон на підставі е-ліцензій!

Нацбанк запроваджує видачу українцям валютних ліцензій в електронній формі.

Фізичні особи (не підприємці) зможуть отримувати електронні індивідуальні ліцензії (е-ліцензіі) на перерахування іноземної валюти за кордон для проведення окремих валютних операцій через уповноважені банки.

На підставі е-ліцензій фізична особа зможе протягом одного календарного року перерахувати за кордон іноземну валюту на загальну суму до 50 000 доларів США (в еквіваленті).

Скористатися е-ліцензіями в межах встановленого ліміту фізичні особи зможуть починаючи з 03.07.2017 і для здійснення трьох видів валютних операцій:

інвестиції за кордон;
розміщення коштів на власних рахунках за межами України;
виконання зобов’язань перед нерезидентами за договорами страхування життя.

Для надання е-ліцензій та збирання інформації про використання встановленого ліміту  Нацбанк запроваджує автоматизовану інформаційну системи «Реєстр індивідуальних ліцензій на здійснення фізичними особами валютних операцій» (АІС).

Щоб отримати е-ліцензію, фізична особа має звернутися до будь-якого уповноваженого банку, в якому відкрито її власний рахунок, і подати у паперовій або електронній формі:

заяву до НБУ про видачу е-ліцензії;
документи, що свідчать про наявність у неї доходів у сумі, достатній для переказу коштів на підставі е-ліцензії;
оригінали або копії документів, що підтверджують мету здійснення переказу з України (крім випадків переказу коштів на власний рахунок).

Уповноважений банк, своєю чергою, якщо подана заявником інформація відповідає вимогам,  надсилає до НБУ засобами АІС запит в електронному вигляді про видачу цій особі е-ліцензії. На підставі такого запиту Нацбанк в автоматизованому порядку видає фізичній особі е-ліцензію шляхом внесення облікового запису до АІС, про що банк повідомляє клієнта.

Така спрощена система надання індивідуальних ліцензій, на думку регулятора, полегшить і прискорить проведення фізичними особами відповідних валютних операцій.

Постанова Правління НБУ від 15.06.2017 № 54Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль