Валютні операції для банків та їх клієнтів спрощують

19 червня 2017 61
НБУ спростило процедури проведення валютних операцій для банків та їх клієнтів

Нацбанк спрощує проведення валютних операцій із торгівлі іноземною валютою і банківськими металами.

По-перше, регулятор дозволив банкам проводити власні валютні операції на умовах «форвард» без обмеження за групою Класифікатора іноземних валют, строком і видом операції, що хеджується (пара валюта/валюта; гривня/валюта). Досі такі операції проводили лише за умови, що обидві валюти пари належать до першої групи Класифікатора, тіа на строк не більше ніж 365 календарних днів.

Cуттєво спрощуються також умови проведення форвардних операцій для клієнтів банків — суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності. Такі компанії тепер мають право обмінювати (конвертувати) іноземну валюту на умовах «форвард» без обмеження за групою Класифікатора, строком і видом операції, що хеджується.

По-друге, банки зможуть на міжбанківському валютному ринку купувати і продавати банківські метали на умовах «тод», «том», «спот», «форвард» або «своп» не лише за гривню, як було досі, а й за іноземну валюту.

По-третє, Нацбанк зняв обмеження на обмін безготівкової іноземної валюти для фізичних осіб, що не є підприємцями. Зокрема, такі операції зможуть проводити із безготівковою валютою, що є на їхньому рахунку, без обмеження за групою Класифікатора і кількістю таких операцій протягом дня.

Постанова набирає чинності із 26.06.2017.

Постанова Правління НБУ від 15.06.2017 № 55Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль