Як змусити постачальника підтвердити статус імпортного товару

16 червня 2017 159
Яким чином можна змусити постачальника підтвердити статус імпортованого товару?

У разі постачання товару, ввезеного на митну територію України, у графі 3.2 податкової накладної (ПН) проставляють позначку «×» (пп. 2 п. 16 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.2015 № 1307). Графу 3.2 ПН заповнюють на всіх етапах постачання товару.

Датою виникнення податкових зобов’язань з ПДВ у разі ввезення товарів на митну територію України є дата подання митної декларації для митного оформлення (п. 187.8 Податкового кодексу України; ПК).

Щоб задекларувати товари, до митного органу подають:

  • митну декларацію на бланку єдиного адміністративного документа;
  • або митну декларацію М-16;
  • або письмову заяву за формою згідно з додатком 1;
  • або митну декларацію для письмового декларування товарів, що переміщуються через митний кордон України громадянами для особистих, сімейних та інших потреб, не пов’язаних із провадженням підприємницької діяльності;
  • або інший документ, що відповідно до законодавства можна використовувати замість митної декларації.

ДФС роз’яснила, що питання відповідальності контрагентів за відмову у наданні платнику ПДВ підтвердних документів щодо статус товару, ввезеного на митну територію України, не належить до компетенції ДФС. Адже норми ПК не регулюють взаємовідносини між суб’єктами господарювання.

Лист ДФС від 07.06.2017 № 528/6/99-99-15-03-02-15/ІПК



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль