Акт про неможливість провести зустрічне звіряння не оскаржують

14 червня 2017 64
Чи можна оскаржити акт про неможливість проведення зустрічної звірки?

Податковому органу надано право складати акти про неможливість провести зустрічне звіряння у разі встановлення фактів, що не дають змоги провести зустрічне звіряння суб’єкта господарювання, а саме:

  • суб’єкт господарювання знятий з обліку;
  • суб’єкт господарювання та/або його посадові особи відсутні за місцезнаходженням (податковою адресою).

У решті випадків податкове законодавство зобов’язує складати довідки.

Відповідні дії не призводять до виникнення будь-якого правового результату, оскільки звіряння як юридичний факт у такому разі не є проведеним. Отже, жодних правових наслідків, які могли б порушувати права платника податків (позивача у справі) та бути предметом оскарження, у розглядуваному випадку не виникає.

Тому позовні вимоги, спрямовані на оскарження дій посадових осіб органів контролю із проведення зустрічного звіряння та складення акта про неможливість провести зустрічне звіряння, не задовольняють.

Це так само стосується дій податкового органу щодо внесення інформації, отриманої внаслідок здійснення відповідних заходів податкового контролю, до наявних інформаційних систем. Позаяк такі дії є лише службовою діяльністю працівників податкового органу на виконання своїх професійних обов’язків зі збору доказової інформації щодо наявності чи відсутності документального підтвердження даних податкового обліку платників податків, які не створюють для платника податків самостійного юридичного наслідку. Інформацію, отриману за результатами податкового контролю, податковий орган використовує для інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності органу контролю.

Постанова ВАСУ від 15.03.2017 № К/800/21179/15Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль