Відсутність платника за юрадресою — не підстава застосовувати адмінарешт

14 червня 2017 231
До юридичної особи прийшли інспектори з метою провести перевірку, але за вказаною адресою юридичної особи немає. Чи правомерно застосовувати у такій ситуації адмінарешт?

Аби встановити обгрунтованість адміністративного арешту майна платника податків на підставі його відмови від проведення документальної перевірки за наявності законних підстав для її проведення або від допуску посадових осіб органу контролю, необхідно встановити власне факт такої відмови і наявність законних підстав для проведення документальної перевірки.

На цьому наголосив ВАСУ, відзначивши, що орган контролю у розглядуваній справі не надав доказів наявності факту відмови платника податків від проведення документальної перевірки та/або факту недопуску посадових осіб органу контролю до проведення перевірки.

Із позиції ВАСУ, суди попередніх інстанцій надали належну оцінку актам про відсутність посадових осіб платника податків за юридичною адресою та поясненням допитаних у судовому засіданні перевіряльників, які завітали за юридичною адресою платника податків з метою проведення документальної перевірки. А саме: такі акти і пояснення не є доказами фактів відмови платника податків від проведення документальної перевірки та/або недопуску фіскалів до проведення перевірки.

За встановлених обставин ВАСУ визнав відсутність правових підстав для задоволення подання про адміністративний арешт майна платника податків.

Ухвала ВАСУ від 22.05.2017 № К/800/15224/15Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль