Аванс за одним договором зараховуємо в оплату за іншим — коригування ПДВ

12 червня 2017 61
Якщо постачальник — платник ПДВ на дату отримання авансів за одним договором визнав податкові зобов’язання і надалі такі аванси зараховують в оплату товарів/послуг за іншими договорами, постачальник зменшує податкові зобов’язання

Якщо постачальник — платник ПДВ на дату отримання авансів за одним договором визнав податкові зобов’язання і надалі такі аванси зараховують в оплату товарів/послуг за іншими договорами, постачальник зменшує податкові зобов’язання.

Для цього на дату підписання документів про залік авансів постачальник складає розрахунки коригування до податкових накладних, складених на дату отримання авансів.

У Єдиному реєстрі податкових накладних такі розрахунки коригування реєструє покупець. Зареєстровані в ЄРПН розрахунки коригування є для постачальника підставою зменшити податкові зобов’язання, а для покупця — податковий кредит.

Якщо за іншими договорами поставлено товари/послуги і на дату поставки («першої події») постачальник склав та зареєстрував в ЄРПН податкову накладну, за фактом зарахування авансів постачальник не складає податкових накладних.

Якщо ж на дату підписання документа про залік авансів товари/послуги не поставлені, на цю дату постачальник визначає податкові зобов’язання і складає податкові накладні на аванси («перша подія»). Такі податкові накладні, зареєстровані постачальником у ЄРПН, є для покупця підставою для податкового кредиту.

Лист ДФС від 06.06.2017 № 493/6/99-99-15-03-02-15/ІПК Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль