Змінено Порядок проведення моніторингу контрольованих операцій

9 червня 2017 44
Порядок проведення моніторингу контрольованих операцій буде змінено. Дізнайтеся подробиці першими!

Відповідно до наказу первинний аналіз інформації про здійснені контрольовані операції податківці проводитимуть шляхом зіставлення показників податкової, фінансової звітності платника податку, даних митних декларацій, а також порівняння рівня цін і умов, що застосовують платники податків у контрольованій операції, із рівнем цін і умов у неконтрольованій(их) операції(ях) з метою встановлення відповідності умов контрольованих операцій платника податку принципу «витягнутої руки» та/або виявлення фактів заниження платником податків податкових зобов’язань.

Для первинного аналізу контролери можуть:

  • збирати й накопичувати загальнодоступну інформацію про ринкові ціни на товари (роботи, послуги);
  • створювати інформаційні продукти і бази даних для зберігання й узагальнення такої інформації.

Первинний аналіз здійснюють незалежно від того, чи подав платник податку Звіт про контрольовані операції за відповідний звітний період.

Якщо первинний аналіз виявить, що платник податку під час здійснення контрольованих операцій застосував умови, що не відповідають принципу «витягнутої руки», платник податку має право самостійно коригувати ціни контрольованої операції та сум податкових зобов’язань відповідно до підпункту 39.5.4.1 Податкового кодексу України (ПК).

Результати первинного аналізу інформації про здійснені контрольовані операції використовують для подальшого аналізу звітів про контрольовані операції та документації з трансфертного ціноутворення, поданих платником податків відповідно до вимог пункту 39.4 ПК, та вирішення питання призначення перевірки платника податків з питань дотримання принципу «витягнутої руки».

Наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування.

Наказ Мінфіну від 28.04.2017 № 470Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль