Наявність ідентифікаційного номера фізособи як умова для отримання знижки на товари та послуги

9 червня 2017 168
Право на офіційне отримання знижки на товари та послуги підприємств мають лише ті особи, що мають ІПН

Особа може публічно пообіцяти винагороду за передання їй відповідного результату (передання інформації, знайдення речі, знайдення фізичної особи тощо) (ст. 1144 Цивільного кодексу України; ЦК).

Особа, яка публічно обіцяла винагороду, має виплатити її у разі виконання завдання і передання його результату (ст. 1148 ЦК).

До оподатковуваного доходу  фізособи включають дохід, отриманий нею як додаткове благо. Під додатковим благом розуміють, зокрема, суми знижки звичайної ціни/вартості товарів (робіт, послуг), індивідуально призначеної для фізособи (пп. 163.1.1 Податкового кодексу України; ПК).

Тому підприємство, що повертає фізособі частину сплаченої нею вартості товарів/послуг, придбаних за допомогою сервісу, та надає суму знижки вартості товарів/послуг, включає суму повернутих коштів і знижку до оподатковуваного доходу такої особи як додаткове благо.

Суму винагороди фізичній особі за публічною обіцянкою також включають до оподатковуваного доходу як інші доходи.

Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь фізособи, має утримати із суми такого доходу ПДФО за ставкою 18% (пп. 168.1.1 ПК). А фізособа — подати інформацію про реєстраційний номер облікової картки платника підприємству, що виплачує їй доходи (пп. 70.12.1 ПК).

Документи, пов’язані з проведенням передбачених п. 70.12 ПК операцій, які не мають реєстраційного номера облікової картки платника, вважають оформленими з порушенням вимог законодавства (п. 70.13 ПК).

Лист ДФС від 02.06.2017 № 459/6/99-99-13-02-03-15/ІПКПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль