text
Головбух

Єдиний рахунок для сплати податків, зборів та ЄСВ – у планах Мінфіну

  • 7 червня 2017
  • 282

Міністерство фінансів України планує запровадити єдиний рахунок для сплати податків та зборів. На думку урядовців це має спростити процедуру сплати податків

Мінфін повідомляє про оприлюднення проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Проект закону розроблено відповідно до пункту 5 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України № 1797-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні".

Законопроект не змінює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, права та обов'язки платників податків та контролюючих органів, а надає можливість платникам  спростити процедуру розрахунків з бюджетами через скорочення рахунків для зарахування податків і зборів.

Законопроект передбачає запровадження системи сплати податків і зборів, передбачених Податковим кодексом України, через Електронний кабінет платника податків на єдиний рахунок, який буде відкрито для платника за його згодою (бажанням) на центральному рівні Державної казначейської служби України.

Передбачено, що для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу з податків та зборів з використанням єдиного рахунку платник податків поповнює коштами такий рахунок.

Єдиний рахунок не використовується платником податків для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу з податку на додану вартість та акцизного податку з реалізації пального. Проте, платник податків має право перераховувати кошти з єдиного рахунку на рахунки, відкриті в системі електронного адміністрування податку на додану вартість та в системі електронного адміністрування реалізації пального.

Для відкриття єдиного рахунку платнику податків, ДФС пересилає до Державної казначейської служби України пакет повідомлень про відкриття єдиного рахунку, отриманих від платників, які виявили бажання відкрити такий рахунок.

Інформація щодо реквізитів єдиного рахунку відображається в електронному кабінеті платника податків.

Єдиний рахунок закривається, на підставі повідомлення про закриття єдиного рахунку (за власним бажанням) платника податків або повідомлення про примусове закриття єдиного рахунку у разі припинення юридичної особи (державної реєстрації припинення підприємницької діяльності ФОП).

За наявності залишку коштів на єдиному рахунку платника податків, який згідно з повідомленням платника податків потрібно закрити, та за відсутності у такого платника податків непогашених грошових зобов’язань та/або податкового боргу з податків і зборів платник податків має право повернути такий залишок коштів на свій поточний рахунок в установі банку. 

Сплата грошових зобов’язань та/або податкового боргу з податків і зборів з використанням єдиного рахунку здійснюється платником податків самостійно через його електронний кабінет в межах залишку коштів на єдиному рахунку на бюджетні рахунки для зарахування доходів бюджетів та рахунки платника податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість і в системі електронного адміністрування реалізації пального, відкриті в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.

Для здійснення таких операцій платник податків у своєму електронному кабінеті на підставі розміщеної у ньому інформації щодо сум грошових зобов’язань, у тому числі за результатами перевірок, граничних термінів їх сплати та/або податкового боргу формує електронні розрахункові документи на переказ коштів з накладанням електронного цифрового підпису платника податків.

Платник податків має право повернути залишок невикористаних коштів на єдиному рахунку на поточний рахунок в установі банку у разі відсутності непогашених податкових зобов’язань та/або податкового боргу. Для здійснення цієї операції, платник податків у своєму електронному кабінеті формує електронний розрахунковий документ на переказ коштів з накладанням електронного цифрового підпису платника податків.

Електронні розрахункові документи платників податків, сформовані та підписані платниками податків, формуються в пакети та направляються фіскальною службою до казначайскої служби, для виконання у день формування таких електронних розрахункових документів з урахуванням тривалості операційного дня Казначейства.

Казначейська служба протягом операційного дня у день отримання пакета електронних розрахункових документів перераховує з єдиних рахунків платників податків суми податків та зборів до відповідних бюджетів, суми коштів на рахунки платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість і в системі електронного адміністрування реалізації пального, та здійснює повернення коштів з єдиних рахунків платників податків на поточні рахунки таких платників податків в установі банку.

Проектом закону також передбачено, що забороняється звернення стягнення та накладення арешту на кошти на єдиних рахунках платників податків, на кошти на рахунках платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість і в системі електронного адміністрування реалізації пального

У разі прийняття, цей Закон набере чинності з 01 січня 2018 року, а функціонування єдиних рахунків розпочинається з першого числа місяця, що настає за місяцем впровадження у роботу програмного забезпечення взаємодії інформаційних систем ДФС та Казначейства, але не пізніше 01 липня 2018 року.

Міністерство фінансів України

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Тримайте руку на пульсі бухгалтерських новин

Зареєструйтеся та отримайте:

  • найсвіжіші бухгалтерські новини
  • спеціалізовані статті від провідних експертів
  • запрошення на освітні заходи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×