Контролери пояснили, як визначати середньозважене значення показника рентабельності

6 червня 2017 263
Як визначається середньозважений показник рентабельності - пояснення від податківців

Платникам податку на прибуток, що мають справу із трансфертним ціноутворенням, добре відомо про Порядок визначення середньозваженого значення показника рентабельності для зіставної юридичної особи для цілей трансфертного ціноутворення, затверджений постановою КМУ від 29.03.2017 № 191 (далі — Порядок № 191). Цей документ набув чинності 31.03.2017 і визначає процедуру розрахунку середньозваженого значення показника рентабельності (далі — СЗПР) у разі використання фінансових показників зіставної юридичної особи за декілька податкових періодів (років) для цілей трансфертного ціноутворення.

З метою належного виконання платниками податку всіх настанов КМУ, що містить Порядок № 191, податківці нагадали ключові моменти визначення СЗПР. Зокрема, вони зазначили, що для цього використовують дані бухобліку та фінзвітності, відображені П(С)БО або МСФЗ.

За Порядком № 191 СЗПР розраховують за формулою:

Rcеp = (SPn ÷ SDn) × 100,

де Rcеp — середньозважене значення показника рентабельності для зіставної юридичної особи;

Pn, Dn — значення даних бухобліку та фінзвітності n-го податкового періоду (року), що відображають у чисельнику/знаменнику формули, за якою розраховують відповідний показник рентабельності зіставної юридичної особи за підпунктом 39.3.2.5 Податкового кодексу України (ПК).

Податківці наголосили, що фінансові показники, що забезпечують встановлення відповідності умов контрольованої операції принципу «витягнутої руки», зокрема, але не виключно, наведено у підпункті 39.3.2.5 ПК. Їх розраховують на підставі даних бухобліку та фінзвітності з відповідним коригуванням для забезпечення зіставності показників.

Якщо ж немає окремих даних бухобліку та фінзвітності, необхідних для розрахунку показника рентабельності окремого податкового періоду (року) зіставної юридичної особи, то бух- та фінпоказники звітності такого періоду (року) під час розрахунку СЗПР не використовують.

Лист ДФС від 26.05.2017 № 13539/7/99-99-15-02-01-17Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль