Виплата доходу підприємцеві, що припинив діяльність

30 травня 2017 192
Як відбувається виплата доходів підприємцеві, що припиняє свою діяльність?

Коли суб’єкт господарювання нараховує (виплачує) фізособі-підприємцеві дохід від провадження нею підприємницької діяльності, він не утримує ПДФО, якщо фізособа-підприємець надасть копію документа, що підтверджує його держреєстрацію як суб’єкта підприємництва (п. 177.8 Податкового кодексу України; ПК).

Фізособу позбавляють статусу підприємця з дати внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань (далі — Держреєстр) запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності.

Аби уникнути порушень чинного законодавства, юрособі, що має господарські відносини з фізособою-підприємцем, достатньо на дату виплати доходів такому платникові мати інформацію з Держреєстру.

Якщо на дату виплати доходу фізособа-підприємець втратила свій податковий статус у зв’язку з припиненням підприємницької діяльності, виплачений їй дохід оподатковують за правилами ПК. Тобто юрособа, що нараховує (виплачує) дохід фізособі, має виконати функції податкового агента й утримати ПДФО із суми такого доходу.

Лист ДФС від 24.05.2017 № 353/6/99-99-13-02-03-15/ІПКПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль