text
Головбух

Строки давності за проведення перевірок

  • 25 травня 2017
  • 2328

Починаючи з 01.01.2017 строки давності за проведення податкових документальних перевірок поширюються також на період, який може бути охоплений перевіркою. Відповідні зміни внесені до статті 102 Податкового кодексу України (ПК)

Починаючи з 01.01.2017 строки давності за проведення податкових документальних перевірок поширюються також на період, який може бути охоплений перевіркою. Відповідні зміни внесені до статті 102 Податкового кодексу України (ПК).

Зокрема, орган контролю має право провести перевірку та самостійно визначити суму грошових зобов’язань платника податків не пізніше 1095 дня (2555 дня у разі проведення перевірки контрольованої операції), що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, та/або граничного строку сплати грошових зобов’язань, нарахованих органом контролю, а якщо таку податкову декларацію надали пізніше — за днем її фактичного подання.

ДФС наголосила, що необхідно враховувати такі обмеження, зазначаючи у наказі про проведення документальної перевірки період діяльності, який перевірятимуть. Якщо граничні строки визначення грошових зобов’язань обчислюють з урахуванням дати прийняття податкового повідомлення-рішення, прийнятого за результатами перевірки, то з метою дотримання строків давності період, який може бути охоплений перевіркою, обчислюють з урахуванням дати початку перевірки, зазначеної у наказі про проведення перевірки.

Якщо платник податку подав уточнюючий розрахунок до податкової декларації, орган контролю має право визначити суму податкових зобов’язань за такою податковою декларацією протягом 1095 днів з дня подання уточнюючого розрахунку.

Водночас ДФС нагадала про винятки щодо дотримання зазначених строків давності:

  • наявні обставини, передбачені пунктом 102.2 ПК, у т. ч. якщо платник не подав податкову декларацію за період, протягом якого виникло податкове зобов’язання;
  • перевіряють дотримання законодавства з питань сплати ЄСВ;
  • перевірки проводять за рішеннями суду (слідчого судді) у кримінальних справах (за період, зазначений у рішенні). У такому разі під час проведення контрольно-перевірної роботи слід користуватись листом ДФС від 17.02.2017 № 3999/7/99-99-14-05-02-17.

У разі проведення органами ДФС перевірок, а також визначення за їх результатами суми грошових зобов’язань платника податків у випадках, коли ПК не передбачає подання декларації, строки давності застосовують із урахуванням терміну позовної давності (1095 днів).

Лист ДФС від 05.05.2017 № 11356/7/99-99-14-03-03-17

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Тримайте руку на пульсі бухгалтерських новин

Зареєструйтеся та отримайте:

  • найсвіжіші бухгалтерські новини
  • спеціалізовані статті від провідних експертів
  • запрошення на освітні заходи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×