Строки давності за проведення перевірок

25 травня 2017 969
Починаючи з 01.01.2017 строки давності за проведення податкових документальних перевірок поширюються також на період, який може бути охоплений перевіркою. Відповідні зміни внесені до статті 102 Податкового кодексу України (ПК)

Починаючи з 01.01.2017 строки давності за проведення податкових документальних перевірок поширюються також на період, який може бути охоплений перевіркою. Відповідні зміни внесені до статті 102 Податкового кодексу України (ПК).

Зокрема, орган контролю має право провести перевірку та самостійно визначити суму грошових зобов’язань платника податків не пізніше 1095 дня (2555 дня у разі проведення перевірки контрольованої операції), що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, та/або граничного строку сплати грошових зобов’язань, нарахованих органом контролю, а якщо таку податкову декларацію надали пізніше — за днем її фактичного подання.

ДФС наголосила, що необхідно враховувати такі обмеження, зазначаючи у наказі про проведення документальної перевірки період діяльності, який перевірятимуть. Якщо граничні строки визначення грошових зобов’язань обчислюють з урахуванням дати прийняття податкового повідомлення-рішення, прийнятого за результатами перевірки, то з метою дотримання строків давності період, який може бути охоплений перевіркою, обчислюють з урахуванням дати початку перевірки, зазначеної у наказі про проведення перевірки.

Якщо платник податку подав уточнюючий розрахунок до податкової декларації, орган контролю має право визначити суму податкових зобов’язань за такою податковою декларацією протягом 1095 днів з дня подання уточнюючого розрахунку.

Водночас ДФС нагадала про винятки щодо дотримання зазначених строків давності:

  • наявні обставини, передбачені пунктом 102.2 ПК, у т. ч. якщо платник не подав податкову декларацію за період, протягом якого виникло податкове зобов’язання;
  • перевіряють дотримання законодавства з питань сплати ЄСВ;
  • перевірки проводять за рішеннями суду (слідчого судді) у кримінальних справах (за період, зазначений у рішенні). У такому разі під час проведення контрольно-перевірної роботи слід користуватись листом ДФС від 17.02.2017 № 3999/7/99-99-14-05-02-17.

У разі проведення органами ДФС перевірок, а також визначення за їх результатами суми грошових зобов’язань платника податків у випадках, коли ПК не передбачає подання декларації, строки давності застосовують із урахуванням терміну позовної давності (1095 днів).

Лист ДФС від 05.05.2017 № 11356/7/99-99-14-03-03-17Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль