ДФС розповіла, як уточнювати податкові зобов’язання з податку на нерухомість

24 травня 2017 110
Податківці пояснили, як саме потрібно уточнювати податкові зобов’язання з податку на нерухомість

Податкові зобов’язання з податку на нерухомість за звітний період обчислюють за кожним типом об’єкта нерухомості. Код типу об’єкта нерухомості зазначають у графі 2 податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, форма якої затверджена наказом Мінфіну від 10.04.2015 № 408 (далі — декларація). Об’єкти нерухомості ідентифікують за кодами, визначеними відповідно до приміток до декларації.

Так, об’єкти житлової нерухомості ідентифікують за кодами 1-3, об’єкти нежитлової нерухомості — 4-9, залежно від виду об’єкта.

Дані про нараховані та сплачені суми податку на нерухомість обліковують у інтегрованій картці платника, яка відкривається за кодом бюджетної класифікації. Зокрема, для сплати податку на житлову нерухомість — на код бюджетної класифікації 18010100, а нежитлову нерухомість — на код бюджетної класифікації 18010400.

Декларують податкові зобов’язання податку на нерухомість за житлові та нежитлові об’єкти нерухомості одночасно. А вже програмне забезпеченням автоматично визначає суму податкових зобов’язань для перенесення до інтегрованих карток платника за відповідними кодами бюджетної класифікації. Тобто проводить ідентифікацію за кодами типів об’єкта нерухомості, зазначених у графі 2 декларації, шляхом підсумку сум податкових зобов’язань, зазначених у графі 7 декларації за відповідними групами кодів типів об’єктів.

Але програмне забезпечення не розмежовує уточнення за об’єктами житлової та нежитлової нерухомості окремо, а відтак не може автоматично перенести їх до інтегрованої картки платника. Тому, аби уточнити податкові зобов’язання, платник має подати дві уточнюючі декларації окремо для об’єктів житлової та нежитлової нерухомості.

Щоб унаочнити механізм уточнення задекларованих податкових зобов’язань з податку на нерухомість, ДФС у додатках до листа від 13.05.2017 № 11897/7/99-99-12-02-03-17 навела Методичні рекомендації щодо заповнення податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки у разі уточнення, та приклади заповнення уточнюючих декларацій.

Лист ДФС від 13.05.2017 № 11897/7/99-99-12-02-03-17Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль