text
Головбух

ДФС розповіла, як уточнювати податкові зобов’язання з податку на нерухомість

  • 24 травня 2017
  • 182

Податківці пояснили, як саме потрібно уточнювати податкові зобов’язання з податку на нерухомість

Податкові зобов’язання з податку на нерухомість за звітний період обчислюють за кожним типом об’єкта нерухомості. Код типу об’єкта нерухомості зазначають у графі 2 податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, форма якої затверджена наказом Мінфіну від 10.04.2015 № 408 (далі — декларація). Об’єкти нерухомості ідентифікують за кодами, визначеними відповідно до приміток до декларації.

Так, об’єкти житлової нерухомості ідентифікують за кодами 1-3, об’єкти нежитлової нерухомості — 4-9, залежно від виду об’єкта.

Дані про нараховані та сплачені суми податку на нерухомість обліковують у інтегрованій картці платника, яка відкривається за кодом бюджетної класифікації. Зокрема, для сплати податку на житлову нерухомість — на код бюджетної класифікації 18010100, а нежитлову нерухомість — на код бюджетної класифікації 18010400.

Декларують податкові зобов’язання податку на нерухомість за житлові та нежитлові об’єкти нерухомості одночасно. А вже програмне забезпеченням автоматично визначає суму податкових зобов’язань для перенесення до інтегрованих карток платника за відповідними кодами бюджетної класифікації. Тобто проводить ідентифікацію за кодами типів об’єкта нерухомості, зазначених у графі 2 декларації, шляхом підсумку сум податкових зобов’язань, зазначених у графі 7 декларації за відповідними групами кодів типів об’єктів.

Але програмне забезпечення не розмежовує уточнення за об’єктами житлової та нежитлової нерухомості окремо, а відтак не може автоматично перенести їх до інтегрованої картки платника. Тому, аби уточнити податкові зобов’язання, платник має подати дві уточнюючі декларації окремо для об’єктів житлової та нежитлової нерухомості.

Щоб унаочнити механізм уточнення задекларованих податкових зобов’язань з податку на нерухомість, ДФС у додатках до листа від 13.05.2017 № 11897/7/99-99-12-02-03-17 навела Методичні рекомендації щодо заповнення податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки у разі уточнення, та приклади заповнення уточнюючих декларацій.

Лист ДФС від 13.05.2017 № 11897/7/99-99-12-02-03-17

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Тримайте руку на пульсі бухгалтерських новин

Зареєструйтеся та отримайте:

  • найсвіжіші бухгалтерські новини
  • спеціалізовані статті від провідних експертів
  • запрошення на освітні заходи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×