Компенсація витрат на оформлення візи відрядженому працівнику не є доходом

19 травня 2017 33
Чи можна вважати компенсацію витрат на оформлення візи відрядженому працівнику доходами?

Працівники мають право на відшкодування витрат та одержання інших компенсацій у зв’язку зі службовими відрядженнями (ст. 121 Кодексу законів про працю України).

До оподатковуваного доходу працівника не включають кошти, які він отримав на відрядження або під звіт. Зокрема, не є доходом працівника, який перебуває у трудових відносинах зі своїм роботодавцем, сума відшкодованих йому витрат на відрядження в межах фактичних витрат, у т. ч. на оформлення закордонних паспортів і дозволів на в’їзд (віз).

Будь-які витрати на відрядження не включають до оподатковуваного доходу платника за наявності документів, що підтверджують зв’язок відрядження з господарською діяльністю роботодавця. Звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, подають до закінчення п’ятого банківського дня, що настає за днем, у якому платник завершує таке відрядження.

Тобто до доходу працівника не включають суму відшкодованих роботодавцем витрат на оформлення візи для відрядження за кордон, якщо працівник документально підтвердить такі витрати.

Лист ДФС від 16.05.2017 № 204/6/99-99-13-02-03-15/ІПК



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль