Чи зараховують суми бюджетного відшкодування ПДВ у рахунок сплати податку на прибуток та ПДФО

17 травня 2017 23
Чи може бути зараховано до суми бюджетного відшкодування ПДВ, сплати податків на прибуток та ПДФО?

Суми бюджетного відшкодування ПДВ на підставі заяви платника можна зараховувати в рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу платника з відповідного платежу до державного бюджету (п. 87.1 Податкового кодексу України; ПК).

Тому органи ДФС за заявами платників податків зараховують суми бюджетного відшкодування ПДВ у рахунок платежів, які сплачують повністю до державного бюджету (акцизний податок, рентна плата, ПДВ).

Але деякі платежі відповідно до норм Бюджетного кодексу України розподіляють між різними бюджетами. Зокрема, податок на прибуток підприємств і ПДФО розподіляють у різних пропорціях до державного та місцевого бюджетів.

Тому ДФС звернулася до Мінфіну, аби той визначив, чи можна зараховувати суми бюджетного відшкодування ПДВ у рахунок з платежів, надходження яких розподіляють у пропорціях між державним і місцевими бюджетами. Мінфін визначив, що зараховувати суми бюджетного відшкодування ПДВ у такому випадку не можна, оскільки це не передбачено положеннями ПК.

Лист Мінфіну від 21.04.2017 № 35130-12-10/11072

Лист ДФС від 21.03.2017 № 882/4/99-99-12-03-02-13



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль